Nacházíte se zde: Hlavní strana » Rekreační středisko » Sportovní vyžití


Sportovní vyžití

V horkých letních dnech se můžete zchladit v přírodním rybníčku se skluzavkou. Max. hloubka je 160 cm, takže je vhodný i pro neplavce a samozřejmě zábradlím je oddělená plytčejší část pro děti. Tento rybníček zde byl vybudován uměle a každoročně z jara je vypuštěn a vyčištěn.

undefined undefined

K dispozici je zde i víceúčelové hřiště s umělým povrchem, kde si můžete zahrát tenis, nohejbal, volejbal nebo basketbal nejen přes den, ale díky osvětlení i v noci. Uprostřed louky se nachází hřiště na plážový volejbal, jsou tady k dispozici malé fotbalové branky, pak hřiště na ruské kuželkydětské hřiště s pískovištěm a skluzavkami.

undefined undefined undefined

Kdybyste chtěli náhodou dopřát své drahé polovičce romantiku, můžete si domluvit projížďku na koních po okolí přímo ze střediska, nebo pro své malé ratolesti jízdu v areálu (krátká kolečka).

undefined undefined undefined

Za špatného počasí využijte nabídku aktivit v hlavní budově: v suterénu je herna se dvěma stolnotenisovými stolystolním fotbalem. U recepce své místo najdou příznivci kulečníku.

undefined undefined

Pro Vaše malé stříbra je tu v klubovně dětský koutek, kde si hned vedle můžete posedět u dobré kávy nebo si pomlsat na zmrzlinovém poháru, aniž by jste se museli bát, že se Vám někam ztratí.

undefined undefined undefined

V areálu je možné si zapůjčit různé míče, petanque, stolní hry. Přímo střediskem prochází cyklostezka "putování Novoměskem" o délce 55,5 km. Pro ty, kteří nemají možnost vzít si s sebou vlastní kolo, je tady možnost zapůjčení kol pro ženy, muže i děti. Každoročně se nedaleko Zuberského rybníka pořádá Merida bike Vysočina (třídenní festival horské cyklistiky určený všem příznivcům tohoto sportu – fanouškům, hobby jezdcům i profesionálním jezdcům světové elity). Jeho start a cíl se nachází jen 50 m od našeho střediska.

Když budete náhodou po všem tom sportování unavení, máte pak v klubovně střediska na základě objednávky možnost absolvovat různé druhy rekondičních masáží (Breussova masáž, ABS masáže, reiki, reflexní terapie, Dornova metóda…)

V zimním období si tady přijdou na své milovníci běžek, protože Nové Město a jeho okolí je rájem běžkařů. Každoročně se tady v Novém Městě na Moravě pořádá Zlatá lyže a pro rok 2013 se organizují mistrovství světa v biatlonu. Přímo areálem střediska přechází "Bílá stopa" – desítky kilometrů pravidelně udržované běžkařské tratě. Tato trasa vede z Bystřice nad Pernštejnem do Nového Města na Moravě a je vhodná i pro rodiny s dětmi. Na našich stránkách můžete denně sledovat počasí a stav běžeckých stop.

undefined undefined undefinedFotogalerie

Fotogalerie

Navigace