Nacházíte se zde: Hlavní strana » Tipy na výlet


Pro delší výlety na kole nebo autem

Pro delší výlety na kole nebo autem

Vysočina je kraj drsný, krásný, plný různorodosti a stvořený pro romantiku. Je toho důkazem i kostel na Zelené hoře (obr.1)  zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO, který se stal jedním z nejnavštěvovanějších poutních míst a jeho areál místem pro uskutečnění mnohých velkolepých barokních slavností.

Kromě toho se tady na Žďársku nacházejí  Santiniho vysočinské květy: kostel sv. Václava ve Zvoli (obr.2) , kostel sv. Petra a Pavla v Horní Bobrové (obr.3) a více než desítka dalších.

undefined undefined undefined

Pokud nejste moc příznivci historie a dokonalého stavebnictví  a máte raději dokonalou zábavu, tak v tomto případě je tady pro vás Šiklův mlýn u Zvole. Divoký západ, který tam najdete se vám zaručeně postará o zábavu na celý den. Vyřádí se tam nejenom děti, ale i dospělý . Je to největší přírodní zábavní areál v ČR, kde najdete westernový městečko, military a off-road zónu, letiště, koupaliště a mnoho dalšího.  Pro ty, kteří se rádi bojí je tady  Strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce. V bývalé zámecké sýpce naleznete strašidla , středověké tržiště a také 3D kino.

undefined undefined

Pro klidnější povahy, které jsou spjaté s přírodou a mají rády zvířecí říší je tady nabídka na Jihlavskou zoo, která vás určitě příjemně překvapí. Najdete tu celou řadu méně obvyklých zvířat, jako jsou úchvatní levharti sněžní či malajští medvědi.

undefined

Další tip je spíše pro příjemný rodinný výlet po Vysočině, kdy nečekáte žádné extrémy, nadprůměrné fyzické výkony, přelidněné stezky apod., ale hledáte příjemný rodinný výlet plný zajímavých přírodních míst. Milovské Perničky (obr.1) 757 m n. m. jsou skály a zároveň stejnojmenná přírodní památka 2 km severovýchodně od Křižánek u turistické značky směrem na Svratku. Na vrcholu skal se nachází vyhlídka. Další skalní útvary tvoří nejvyšší vrchol Žďárských vrchů – Devět skal (obr.2). Jsou rozčleněny do bloků vysokých až 15 m a nazývají se kazatelny. Bloky tvoří seskupení typu skalního města. Skalní vyhlídka na vrcholu je přístupná a nabízí takřka kruhový výhled do údolí horní Svratky a na rozlehlé lesy. Za podívanou stojí také čtyři mohutné skalní bloky nazývané Čtyřpaličatá, Děvín, Tvrz a Opomenutá – skalní útvar, který dosahuje délky 50 m a výšky stěny až 33 m. Podle puklin jsou na vrcholu zformovány čtyři výrazné bloky – lidově "Čtyři palice" (obr.3).

undefined undefined undefined

Pro zamilované páry je v nabídce romantický výlet na hrad Pernštejn, jeden z našich nejzachovalejších, největších a historicky nejcennějších hradů. Reprezentativní sídlo Pernštejnů uchvacuje svou monumentalitou a patří k nejvýznamnějším a nejkrásnějším moravským hradům. Tento hrad je jedním z nejvděčnějších hradů v Česku pro tuzemské, ale i zahraniční filmové štáby. Málokterý náš hrad figuroval v takové řadě filmů jako právě Pernštejn; natáčely se zde např. snímky Kam čert nemůže, Jak se budí princezny, Sedmero krkavců, Čert ví proč, Čarovné dědictví či V erbu lvice. Podle tvrzení místního kastelána se filmaři na Pernštejně objevují v průměru dvakrát ročně.

undefined undefined

A poslední tip je tady opět pro příznivce veteránů a nachází se přímo v Bystřici nad Perštejnem. Malé muzeum Malých motocyklů má ve své skoro třicetikusové nabídce strojů i policejní vodou chlazenou čtyřtaktní dvoustovku anglické firmy Velocette. Milovníci veteránů tam určitě najdou to, co hledají.

undefined

Publikováno: 07. 07. 2011

Fotogalerie

Fotogalerie

Navigace