Nacházíte se zde: Hlavní strana » Tipy na výlet


Zajímavosti v okolí

Zajímavosti v okolí

Novoměstsko oplývá výjimečnými krásami přírody. Poloha střediska je předurčena pro milovníky přírody, klidu a odpočinku pro celé rodiny.

Přímo v okolí střediska jsou lesy plné borůvek a je zde ráj houbařů. V dobré sezóně rostou praváci (hřib smrkový), babky, bedle a ryzce pravé přímo u silnice a na parkovišti střediska. Najít v létě a na podzim při jedné procházce několik desítek praváků vážících i přes půl kila (loni největší úlovek vážil 862 g a byl zcela zdravý) nenápadně ukrytých v opadaném jehličí smrkových lesů tady není žádná věda.

undefined undefined undefined

Při procházkách v okolních lesech můžete narazit na pomník Járy Cimrmana, památník zastřelení posledního vlka na Vysočině, můžete se vykoupat v nedalekém Zuberském rybníku a nebo se podívat na Podledeckou skálu.

undefined undefined undefined

Když máte rádi kulturu, udělejte si výlet do malebného městečka Nového Města na Moravě. Za zmínku stojí kostel sv. Kunhuty se sgrafity Karla Němce, který je uprostřed historického jádra památkové zóny města. Toto město je díky bohaté sochařské výzdobě označováno jako "sochařská galerie pod širým nebem". V staré radnici sídlí Horácké muzeum a zámek je domovem Horácké galerie. V parku na novoměstskom náměstí se můžete vybrat po Obrázkové cestě lesem Ochoza (osm výjevů inspirovaných místní historií, legendami a pověstmi. V tomto lese také leží areál Zlaté lyže, kde máte možnost vidět největší lyže v České republice (váží 98,5 kg a měří 744 cm). Vznikly v roce 2010 u příležitosti setkání Nových Měst a stál na ní největší počet starostů Nových Měst Evropy.

undefined undefined undefined

Svou terénní zdatnost si můžete jít vyzkoušet na Harusův kopec (741 m), který se vypíná nad městem a na jeho vrcholu je televizní věž. Jeho východní svah využijí v zimě milovníci lyžování a snowboardingu. Sjezdovka o délce 550 metrů a převýšením 110 metrů je v okolí oblíbená díky umělému zasněžování a nočnímu osvětlení. Nahoru se dostanete sedačkovou lanovkou a pro vaše děti je tam i dětský vlek. Když si budete chtít v zimě trochu odpočinout a zároveň zažít něco netradičního, nabízí se vám možnost si zajít na Tři Studny a podívat se na Závody psích spřežení. Je to nevšední zážitek. Závody psích spřežení je sport, jehož historie je spjatá s přepravou osob a materiálu v arktických a antarktických oblastech.

undefined undefined

Pokud vaším miláčkem nejsou zvířata ale veteráni, budete v sedmém nebi při podívané na auta-dědečky, která tu každoročně v létě můžete potkat.

undefined undefined undefined

Publikováno: 01. 07. 2011

Fotogalerie

Fotogalerie

Navigace